Hodnocení utkání s Michálkovicemi očima Jirky Tomy

5.4. 2018

Během tohoto týdne jsem požádal Jirku Tomu, střelce dvou branek na půdě Michálkovic, o zhodnocení utkání. Jirka se toho ujal ve velkém stylu a takhle to dopadlo.

Jirko, Michálkovice na nás byly jistě řádně nažhavené, a to kvůli podzimnímu utkání na Slovanu. Jak jsi ty vnímal atmosféru před utkáním?

„Řekl bych, pokud na nás Michálkovice byly nažhavené, tak jen do doby prvního fouknutí hlavního sudího do píšťalky. Naopak bych jen těžko hledal někoho ze strany Slovanu, kdo nažhavený nebyl po celých 90 minut. A to nemluvím jen o základní jedenáctce. Já osobně jsem se na zápas moc těšil bez ohledu na soupeře.“

Velice brzy jsme vstřelili tolik potřebný uklidňující gól na 0:1. Jak bys popsal úvod utkání?

„Jak jsem naznačil, čekal jsem od týmu, jako jsou Michálkovice, mnohem více. Mám na mysli více bojovnosti a nasazení. Některé kluky z Michálkovic znám a překvapilo mě, že hráli zakřiknutě a s respektem po celý zápas. Můžeme to svést na poslední utkání, které pro Michálkovice bylo dost trpké a můžeme to svést i na obyčejný respekt ze soupeře, který jim vůbec neprospěl. Těžko říct. Hned po vstřelení gólu bych dodal jen tři okamžiky v mé hlavě, které si pamatuji - radost, úleva a že si ze mě Bart (Libor Bartoš) bude dělat srandu, že dal více gólů než já za poslední zápasy z pozice stopera. (směje se)“

Ve 40. minutě přišla tvá chvíle. Míč se dostal k tobě a ty ses i přes veškerou snahu soupeřů otočil a dostal míč do sítě. Byl pro tebe tento gól důležitý kvůli tomu, že se poslední dobou trošičku trápíš?

„Řekl bych, že jsem celkově takový zápas potřeboval jako sůl. Nejen z důvodu vstřelení gólu, ale že jsem konečně pomohl týmu tak, jak se ode mě očekává. Pokud se mám vyjádřit k důležitosti vstřelení gólu, tak popravdě spadl mi šutr ze srdce, ostatně jako v každém jiném zápase.“

Do druhé půle jsme vletěli po hlavě a hned ve 47. minutě jsme už vedli o tři branky. To ještě nikdo netušil, že to není všechno. Po přihrávce Davida Trunkáta jsi měl už jednoduchou práci. Jak jsi viděl svou druhou branku ze svého pohledu?

„To, co zaznělo před utkáním v šatně, platilo i o přestávce. Osobně mě potěšilo, že jsme si i bez hlavního kouče řekli, co je potřeba změnit a zlepšit ve hře. Zůstali jsme všichni soustředění, což soupeři vůbec nepomohlo, ba naopak. No a k druhé brance. Davidovi musím asi koupit pivo, připravil mi gól až pod nos. Uvidíme, o co si řekne.“

Po závěrečném hvizdu svítilo na ukazateli skóre 0:5 a my jsme si tak připsali tři body. Je toto vítězství cennější než ostatní? Bylo zasloužené?

„Na kolik byly tyto body cenné se dozvíme až na konci sezóny, rozhodně však byly jedny z těch jednodušších.“

Už v sobotu se poprvé představíme doma na Slovanu. Přijede "béčko" Hlubiny. Jak se těšíš na toto utkání a jak si myslíš, že dopadne?

„Utkání s Hlubinou nebylo nikdy jednoduché. Mají rychlé hráče a trestají hlavně z protiútoků. Rozhodně se však náš trenér postará o to, že soupeře nepodceníme. Celý Slovan včetně mě si zápas chce užít a zvítězit.“

Chtěl bych tímto Jirkovi strašně moc poděkovat za to, že si našel čas a odpověděl na pár mých otázek. Musím se přiznat, že Jirka slovy nešetřil a parádně popsal své dojmy a pocity ze sobotního utkání. Stejně jako on se těšíme na sobotní utkání proti Hlubině “B“. Utkání začne v 15:30 a my Vás srdečně zveme. Přijďte Slovan podpořit v bitvě o další tři body.