Neskutečná dřina, ale muži náročné utkání zvládli a opět vyhráli.

10.4. 2018

TJ SLOVAN OSTRAVA – TJ UNIE HLUBINA "B" 3:1 (2:0)

Branky: 15. Kubes, 44. Ciesarik, 85. Trunkát – 62. Tóth.

Karty: Smajdor, J. Řezníček (Hlubina "B").

Sestava:  Feik – Trojan (76. Stolař), Bartoš, Lindovský, Kubinec – Valenčin – Pytlík (46. Trávníček), Trunkát, Kubes (46. Urbánek), Ciesarik – Toma.

V sobotu odpoledne se naši muži poprvé představili na domácím stadionu. Na Slovan dorazilo “béčko“ Hlubiny. Náš tým chtěl po úvodních dvou vítězných zápasech na hřištích soupeřů potvrdit v domácím prostředí svou formu a urvat další body do tabulky. Hlubina přijela ve velmi silné sestavě se snahou potrápit vedoucí tým tabulky.

Utkání se od úvodních vteřin hrálo ve vysokém tempu. Hlubina nastoupila s vysokým presinkem, což našemu týmu dělalo v úvodních minutách určité problémy. Soupeře jsme však do nějakých vyložených šancí nepustili. V 15. minutě jsme se vymanili z tlaku a přišla gólová akce. Začala na levé straně u Davida Trunkáta, který prostrčil míč na Jirku Tomu. Ten si jej zpracoval a vyslal prudkou přihrávku pod sebe. Už už to vypadalo, že míč proletí celým pokutovým územím, ale to bychom nesměli mít v týmu Marka Kubese. Ten s vypětím všech sil míč ve skluzu poslal do sítě. Důležitá a hlavně vydřená branka znamenala vedení 1:0.

Tempo utkání stále neupadalo. Ve hře byla spousta nepřesností. Utkání se spíše podobalo válce na bitevním poli. Mnoho osobních soubojů a velká dřina. Vypadalo to, že do kabin půjdeme s nejtěsnějším možným vedením. K míči se však dostal autor první branky Marek Kubes. Procpal míč mezi dvěma hráči do volného prostoru, kde se k němu nejdříve dostal Lukáš Ciesarik. Mířil vstříc brance soupeře a na hranici pokutového území se rozhodl vypálit. Míč s pomocí hostujícího obránce skončil až v síti. Veliká radost a hlavně gól do šatny. 2:0.

Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro náš Slovan. Věděli jsme moc dobře, že sice vedeme o dvě branky, ale stále není rozhodnuto. Vstupovali jsme do druhé půle s tím, že přidáme třetí gól a definitivně soupeře srazíme do kolen.

Druhý poločas hodně připomínal ten první. Stále nespočet osobních soubojů, někdy až za hranicí pravidel. Soupeř začínal být nervózní a šlo vidět, že si neví rady s naší velice dobře hrající obranou.

V 62. minutě ale přece jen došlo k tomu, co nechtěl vidět žádný fanoušek Slovanu. K míči se dostal hostující Miroslav Tóth, se štěstím se prodral přes tři hráče a poté poslal míč pod břevno naší brány. Gól naděje pro soupeře znamenal snížení na 2:1 a vypadalo to na velké drama až do poslední minuty.

Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a nezměnilo se to ani po kontaktní brance Hlubiny. Chvíli se hrálo před bránou Slovanu, poté zase u šestnáctky našeho soupeře. Utkání se chýlilo ke konci, ale dvě minuty před koncem si přece jen vzali závěrečné slovo domácí. Na pravé straně hřiště se zmocnil míče Michal Kubinec, potáhl si jej a vyslal nádherný centr do pokutového území, kterým našel Davida Trunkáta. Ten si míč přebral přesně tak, jak měl a pak to už bylo ve stylu velkých střelců. Po jeho zakončení se rozvlnila síť a bylo jasné, že cenné tři body zůstanou doma.

V závěru už jen zahodil šanci z přímého volného kopu hostující Tóth a Slovan se mohl začít radovat. Neskutečně náročné utkání, které svou sílou náš tým urval pro sebe. Napadají mě jen dvě slova, kterými bych vystihl sobotní utkání: náročná šichta.

Příští týden se vydáme k jednomu z nejdůležitějších zápasů jara, a to do Krásného Pole. Souboj prvního celku s druhým byste si neměli nechat ujít. Tímto bychom Vás chtěli pozvat na toto utkání. Přijďte podpořit náš tým v cestě za vytouženým postupem.