Hodnocení utkání s Hlubinou "B" autorem branky i gólové přihrávky Markem Kubesem

12.4. 2018

Po utkání s Hlubinou "B" jsem vyzpovídal rodáka z Bruntálu, avšak již žijícího v Ostravě Marka Kubese záložníka Slovanu Ostrava, který pomohl k výhře gólem a asistencí. Co nám k utkání řekl? No pojďme na to!

„Než budu reagovat na první otázku, tak bych chtěl především poděkovat trenérovi a všem klukům z týmu, že mě přijali zpět do kolektivu po mém nesmyslném výpadku, kdy jsem odmítal trénovat a poté chodit na mistrovská utkání. Teď se snažím dělat pro fotbal maximum a jsem rád, že jsem zpět mezi kluky.“

Marku, jak ses cítil před utkáním? Jaká byla nálada v kabině? Byli všichni odhodláni jít za vítězstvím?

„Bylo to mé druhé mistrovské utkání tuto sezónu a cítil jsem se natěšeně z důvodu toho, že se hrálo na domácí půdě, ale zaznamenával jsem na sobě i trochu nervozity. Nálada v šatně i celý tým byli od prvních chvil velice pozitivně naladění a každý se soustředil na svůj výkon a důležitost domácího utkání, které chtěl jeden vedle druhého vyhrát a potěšit tak domácí fanoušky ziskem tří bodů.“

Soupeř na nás vletěl s vysokým napadáním, překvapilo tě to? V 15. minutě jsme se pod nádherné akci dostali do vedení. Tím, kdo poslal míč do sítě jsi byl právě ty. Popiš mi svými slovy tu gólovou akci.

„Nemyslím si, že od začátku byl soupeř nějak nebezpečný, ale postupem času se jeho výkon zlepšoval. Soupeř dohrával všechny souboje a nedával nám moc prostoru pro hru z důvodu agresivní hry. Gólovou akci rozjel Truňas (David Trunkát), který si skvěle s míčem pohrál a následně poslal míč mezi nohama soupeře, který si převzal Jiřík Toma. Navedl míč do pokutového území a krásně poslal míč pod sebe. Hráč, který mě hlídal, zapomněl na obranou činnost a toho jsem musel využít. Míč byl sice na dlouho nohu, ale touha po gólu byla taková, že jsem do míče šel skluzem a gólově zakončil.“

Zbytek první půle to byla spíše velká bitva. Spoustu osobních soubojů. Moc ti to asi nevonělo co?

„Musím se přiznat, že Hlubina hrála druhý poločas moc dobře a dostávali nás pod tlak. Moc nám nedovolili hrát naši kombinační hru. To nás trošku zaskočilo. Hlubina hrála hodně agresivně a dohrávala nepříjemně každý souboj. Někdy to bylo hodně přehnané a některé zákroky se měli trestat žlutou kartou, ale to rozhodčí přehlížel. Já nemám rád taková vyhrocená utkání, kdy soupeř už ani nechce vyhrát zápas, ale spíš zranit hráče soupeře, aby oslabili mužstvo do dalších utkání.“

Těsně před poločasem ses dostal k míči, prodral ses přes dva protihráče, pak ti míč ukradl Lukáš Ciesarik a už to bylo v jeho režii. Co ti běželo hlavou, když ti Lukáš Ciesarik ten míč nenechal a jak bys mi zhodnotil celou tuhle situaci?

„Viděl jsem prostor mezi dvěma hráči a tušil jsem, že když míč mezi nimi prohodím, tak půjdu sám do pokutového území. Dal jsem si to trošku víc od nohy a nabíhající Lukáš si míč převzal. Křikl jsem ještě na něho, aby mi míč přenechal, ale dostal se do dobré příležitosti. Pak už jsem si jen přál, aby vstřelil branku a zvýšil tak náš náskok těsně před odchodem do šaten. Lukáš propálil brankáře soupeře a já měl dobrý pocit z toho, že mám asistenci a jsme o dost blíž dalším 3 bodům.“

V poločase si byl střídán. Jaké bylo sledovat ten kontaktní gól? Věřil si klukům, že to i přes tu branku zvládnou a dotáhnou do zdárného konce?

„Ano, trenér udělal o poločase změny. Kluci, kteří jsou na střídačce si zaslouží hrát, protože makají na tréninku stejně jako hráči základní jedenáctky. Je dobré, že trenér takové změny dělá, protože takhle si zahraje opravdu každý a mělo by to tak být v každém týmu. Vždycky věřím klukům, že zvládnou utkání. Máme teď hodně sehraný tým a z týmu jde cítit velké sebevědomí. Gól soupeře byl velice pohledný. Mám rád individuální akce s přesným zakončením. Soupeře vstřelená branka nabudila a byli jsme více pod tlakem.“

Při gólu na 3:1 už si na hřišti opět byl. Po ose Michal Kubinec – David Trunkát jsme zápas definitivně zlomili na svou stranu. Jak vypadal tento gólový okamžik tvýma očima?

„Jsem rád, že jsem u třetího gólu mohl být zase na hřišti, protože je to trošku něco jiného slavit gól na hřišti a slavit gól na střídačce. Gól to byl krásný. Míša parádně našel Davida. Ten fantasticky zpracoval míč přesně do pohybu a prostřelil brankáře. Moc pěkný fotbalový moment jak pro mé oči, tak určitě i pro oči diváka. Tenhle gól pak soupeře úplně opařil a bylo po zápase.“

Jak bys zhodnotil našeho sobotního soupeře. Jak na tebe působil?

„Nikdy jsem neměl možnost s Hlubinou hrát. Byl to podle mě tým, který nás přijel potrápit. V týmu Hlubiny bylo hodně dorostenců, které trenér stále střídal, aby byl tým stále plný energie a mohl nás tak presovat a znepříjemňovat nám hru. Na můj vkus, ale hráli strašně neopatrně a na hřišti se chovali agresivně a velice konfliktně. Doufám, že nás už takový soupeř nečeká.“

Příští týden velký zápas. Jak se na něj těšíš?

„Velmi se těším na tenhle zápas. Osobně si myslím, že to bude nejkvalitnější soupeř, který nás čeká. Nám ale vyhovují silnější soupeři, kteří se snaží hrát fotbal. Určitě bych doporučil všem naším fanouškům, aby nás přijeli no Krásného Pole podpořit. Podporu budeme potřebovat. Do utkání půjdu s největším nasazením, ať už od začátku zápasu a nebo až v průběhu. Těším se na dobrý fotbal a zisk 3 bodů.“