top of page

Muži prohráli na půdě Kravař po velkém boji 2:1

MFK Kravaře - TJ Slovan Ostrava 2:1 (2:0)

Branky: 18. a 30. Peterek - 47. Trunkát

Sestava: Hybš - Pastrňák, Strakoš, Ciesarik (52. Stolař), Kubinec - Valenčin (88. Bartek) - Trojan (85. Gatnar), Bittner, Trunkát, Dostál (46. Pytlík) - Pudich (56. Kaventa)

V neděli se náš tým vydal ke svému prvnímu venkovnímu utkání a to na půdu MFK Kravaře. V překrásném fotbalovém prostředí vše nasvědčovalo tomu, že to bude při nejmenším zajímavá podívaná. Trenér Cirkl byl nucen udělat v základní sestavě pár změn a to kvůli absencím. Hřiště bylo nádherně připravené a od 17 hodin mohlo utkání začít.

Od úvodních minut, šlo vidět, že se utkání odehraje ve velkém tempu. Domácí s věkovým průměrem něco málo přes 20 let byli v prvním poločase aktivnější a drželi míč na svých kopačkách.

V 18. minutě přišel první gólový okamžik. Peterek si na pravé straně hřiště převzal míč, namířil si to přes několik našich obránců přímo do pokutového území, kde stačil zamířit a střelou po břevno dal domácím vedení. 1:0. Domácí ve svém snažení nepolevovali a vytvářeli si další šance. Na štěstí má Slovan v brance skvělého Zbyňka Hybše, který většinu šancí zlikvidoval parádními zákroky.

V 30. se opět zatřepetala síť a opět ta naše. To když jeden z domácích útočníků si to pelášil směrem k naší brance. Lukáš Ciesarik tohoto útočníka dokázal obranným zákrokem zneškodnit, avšak odražený míč se dostal opět k Peterkovi, ten si s chladnou hlavou poradil s brankářem Hybšem a uklidil míč do sítě. 2:0. Naše mužstvo vypadalo značně opařené. Domácí byli až do konce poločasu lepším týmem. A tak si odnesli do šaten dvoubrankové vedení.

Do druhé půle jsme vstoupili s tím, že musíme být daleko aktivnější a důraznější v osobních soubojích. A také jsme se takhle v druhém poločase prezentovali. Naše snah přinesla ovoce už po necelých 2 minutách druhé půle. Míč si před pokutovým územím na levé straně zpracoval David Trunkát a dělovku, která zaplavala před brankářem, poslal do sítě. 2:1.

Domácí začínali pomalu odpadávat a my jsme začínali být tím týmem, který byl více a více na míči. Bohužel náš tlak zůstával v prostoru mezi oběma šestnáctkama a do šancí jsme se dostávali sporadicky.

Okolo 80. minuty se prodral po levé straně až do pokutového území David Trunkát, avšak z velkého úhlu trefil prostor brány dobře, ale jeho pokus vyrazil konečky prstů brankář domácích na břevno. Velká smůla pro náš tým ale naděje stále žila.

Dvě minuty před koncem si míč Jirky Strakoše našel ve vápně hlavu Tomáše Kaventy, ten však svůj pokus nedokázal dostat mezi tři tyče a tak se domácí mohli radovat ze své první výhry v novém ročníku. Slovan si na své první vítězství bude muset ještě nějakou chvíli počkat. Doufejme, že přijde už příští sobotu a to doma proti Malým Hošticím.

Fotbalu zdar a Slovanu zvláště!

197 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page