top of page

Příprava na jaro a hodnocení podzimu

Druhá polovina sezóny se nám nezadržitelně blíží a jak muži tak žáci Slovanu již pilně trénují, aby dokázali navázat na povedenou podzimní část. Během víkendu sehráli obě mužstva přátelská utkání. Muži v rámci soustředění proti Bělotínu hrající krajský přebor, žáci proti Klimkovicím v rámci Zimní ligy.

Devět výher, čtyři prohry a třetí místo. Taková je bilance našich mužů po podzimní části. A nebýt špatného vstupu do sezóny mohlo být umístění ještě o něco lepší. Vždyť v prvních čtyřech kolech Slovan hned 3x prohrál a plácal se na spodu tabulky. Po prohře s Pustkovcem však nastal zlom. Ať už za to může cokoliv, změnil se Slovan k nepoznání a ve zbylých devíti zápasech vyhrál hned osmkrát. Po vysokých výhrách nad Michálkovicemi a Dolní Lhotě se hráčům zvýšilo sebevědomí a začali předvádět skvělé výkony. Ty měli za následek výhry proti nepříjemnému Hrušovu a Šenovu. Pozitivní náladu Slovanu nezkazila ani smolná prohra s lídrem soutěže z Koblova, který o svém vítězství rozhodl až v poslední minutě kontroverzním gólem. V následujícím zápase se totiž Slovan opět vrátil na vítěznou vlnu ve Václavovicích, kde se povedl slovanistům obrat z 3:1 na 3:4. Podzimní část pak Slovan ukončil v listopadu výhrou nad Šenovem 4:0 a dvěma výhrami nad Svinovem 7:0 a 6:7. Pokud bychom měli vyzdvihnout některého z hráčů za své výkony, byl by to jistě David Trunkát. Ten již několik let patří k oporám nejstaršího klubu na Ostravsku, ale letos je to obzvlášť vidět. 20 gólů za 11 zápasů mluví samo za sebe.


Přípravu na jaro začali muži s příchodem února. Kromě tréninků se klub pustil také do shánění posil. V současné době s týmem trénují dva bývalí hráči Hlubiny, Jan Píra a Ondřej Klíma. Ti již absolvovali také první zápas. V tomto týdnu totiž slovanisté v rámci soustředění ve Viganticích sehráli přátelské utkání s druhým celkem olomouckého krajského přeboru, Bělotínem. I přes absenci některých důležitých hráčů (Trunkát, Cirkl, Valder, Kubinec,...) jsme s tímto soupeřem drželi krok a výsledkem byla porážka 0:3. Další zápas sehrají naši muži již tento čtvrtek ve Vratimově proti Hrabové. Jarní část sezóny pak odstartují 23. března doma proti rezervě Staré Bělé.


U žáků, jak už tomu bývá, došlo na začátků sezóny k mnoha změnám. Odešlo spoustu klíčových hráčů v čele s Maxmiliánem Moskvou a Martinem Horváthem a muselo se hledat, kdo je nahradí na postu tahounů mužstva. Dalším problémem byl také odchod trenérské dvojice Paulovič, Krištof. Ty se podařilo nahradit Jakubem a Lenkou Antlovými. Co se týče opor mužstva ukázalo se, že nebudou potřeba. Jak bylo plánem nové trenérské dvojice, fungovali žáci po celý podzim hlavně jako jeden tým a na prozatímním 4. místě (stejně jako muži mají 9 výher a 4 porážky) měli zásluhu všichni. Za nás bychom však vyzdvihli alespoň výkony dvojice Vojta Nikl/ Matěj Matějka. Zatímco jeden pravidelně zamykal bránu a chytal i nemožné, druhý naopak střílel branky jako na běžícím páse a to 13 zápasech se zastavil na neuvěřitelných 52 gólech. Velkým úspěchem pro Slovan byla také nominace Veroniky Brindžákové do moravskoslezských výběrů.


V současné době se žáci připravují na jarní část pomocí zimní ligy, zde zatím odehráli 3 zápasy, s bilancí jedné výhry (7:1 proti Koblovu) a dvou porážek (1:4 proti Ostravě-Jih a 2:4 proti Klimkovicím. Nutno dodat, že oba týmy hrají vyšší soutěž). Již tuto sobotu je čeká další zápas a to proti Ludgeřovicemi a zimní ligu uzavřou 2. března proti Heřmanicím. Jarní část pak odstartují 30. března doma proti Lokomotivě Ostrava.

58 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page