top of page

Po dvou vítězstvích přišla prohra

TJ Slovan Ostrava - TJ Tatran Jakubčovice 1:3 (1:3)

Sestava: Hypš – Stolař, Wojnarowský, Trebatický, Pastrňák – Ciesarik (62.Dostál) – Tydlačka, Trojan, Trunkát, Pytlík (72.Kaventa) – Staněk (56.Hadámek)

Branky: 37.Staněk - 17. a 27.Chovanec, 45.Chalupa


V sobotu odpoledne u nás na Slovanu sehráli 7.kolo 1.A tř. sk."A". Dorazil k nám soupeř z Jakubčovic. Ten se nacházel v tabulce pouze o bod před námi a tak jsme mohli v případě vítězství jít právě před našeho sobotního soupeře. V sestavě byl trenér Cirkl nucen udělat pár změn. Mimo jiné se také v sestavě po operaci kolene a dlouhé pauze objevil Lukáš Tydlačka. Také mohl poprvé využít posilu z Třebovic Jakuba Hadámka, který však začínal na lavičce.

Od úvodního hvizdu hlavního arbitra utkání to vypadalo na velice zajímavý zápas dvou sousedů v tabulce. Hra se přelévala že strany na stranu. Ačkoliv to vypadalo že máme více že hry. V 17. minutě však přišel po naší ztrátě rychlý protiútok, který hosté proměnili v úvodní branku zápasu a to když po kolmici za naši obranu, se ocitl sám proti brankáři Denis Chovanec a střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu. 0:1

Měli jsme o něco víc míč na našich kopačkách, jenže hosté bylo v útoku až neuvěřitelně produktivní. Hned 10 minut po úvodní brance utkání přišli hosté s druhým úderem. A to po standardní situaci, kdy míč propadl až do pokutového území, kde byl nejdříve u míče opět Denis Chovanec. Ten obešel našeho brankáře a bez problémů uklidil míč do sítě. Druhá rána z čista jasna po naší velké chybě. 0:2

Dvě branky ze dvou soupeřových šancí s naší psychikou hodně otřásly. Stále jsme měli něco více ze hry. Aktivně jsme Jakubčovice napadali a hosté měli s rozehrávkou velké potíže. Věřili jsme, že se stále s utkáním dá něco dělat. Jako by jsme chtěli udržet desetiminutový interval branek, protože v 37. minutě po centru Romana Trojana z rohového kopu propadl míč přesně na nabíhajícího Pavla Staňka, který ani pomalu nevěděl jakou částí míč poslal do sítě. Vzpruha pro nás a naděje, že se se zápasem stále dá něco dělat. 1:2

Vypadalo to, že bychom mohli jít do šatny jen s jednobrankovou ztrátou, avšak ve 45. minutě přišla opět možná až smolná situace, kdy míč, který směřoval na Artura Wojnarowského, těsně před ním tečoval Marek Stolař a míč minul jak Wojnarowského tak Trebatického a hosté byli najednou v situaci 2 na 1, kterou vyřešili parádně a jeden z hostujících hráčů prostrčil míč na Lukáše Chalupu. Ten mířil osamocen na brankáře Hypše. Střela se mu “nepovedla“ tak, že zapadla přesně do horního rohu naší brány. Tvrdý direkt na cestu do šaten. 1:3.

V šatně jsme si řekli, že nehrajeme vůbec špatně, ale soupeř se 3x dostal k bráně a vstřelil 3 branky a když budeme hrát nadále tak jak hrajeme, můžeme utkání stále otočit. S tímhle jsme také vstoupili do druhé půle. Druhý poločas byl hodně hektický a vyhecovaný. Časté slovní přestřelky, důrazná a tvrdá hra. Zápas měl grády. Hned po pár minutách druhé půle jsme mohli snížit, ale David Trunkát nedotlačil míč do brány a skóre se neměnilo. Jakubčovice se celý druhý poločas bránili. Hra se kouskovala a to hostům vyhovovalo.

Po jednom s ostrých soubojů se nám také zranil Lukáš Ciesarik, který si poranil tříslo a musel nuceně střídat. Hosté často tahali čas. Dělali přesně to, co by dělal každý tým v této situaci. My jsme se prostě nepomohli prosadit. Když už střela prošla obranou zneškodnil ji brankář Buček. A tak čas na světelné tabuli utíkal neúprosně. Hosté bránili dvoubrankový náskok a my jsme bušili do jejich obrany. Nepodařilo se nám skórovat ani v dlouhém nastavení a tak hosté se po závěrečném hvizdu mohli radovat ze tří bodů. K vidění bylo určitě atraktivní utkání, ačkoliv se smutným koncem pro nás.

Určitě však neskládáme zbraně. Reparát můžeme složit hned v neděli, kdy jedeme na půdu Slavkova. V sobotním utkání se nám ukázalo, že utkání se nehraje na krásu, ale na góly. Ale jak se říká všechno špatné, je k něčemu dobré. Tak nás přijeďte podpořit v neděli do Slavkova.

145 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page